Jak wybrać pierwszego misia dla niemowlaka?

Jak wybrać pierwszego misia dla niemowlaka?

Każdy z nas miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszaka, najczęściej był to miś. Za każdym razem była to niepowtarzalna, ukochana zabawka. Chociaż czasy się zdecydowanie zmieniły i na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych zabawek, ciągle najbardziej popularne są misie. Jak powinien wyglądać pierwszy miś dla niemowlaka? Na to pytanie, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Jak powstał pluszowy miś?

Pluszowy miś dla noworodka i dla nieco starszych dzieci, to jedna spośród ponadczasowych zabawek. Pluszaki towarzyszyły już naszym dziadkom i rodzicom, nam, a teraz mogą podbić serca naszych pociech. Warto zatem dowiedzieć się, kiedy doszło do powstania tej popularnej zabawki. Według wielu historycznych źródeł, kariera misiów pluszowych zaczęła się z końcem XIX wieku. Pierwsze misie szyła Margarete Steiff – inwalidka z Niemiec, która za sprawą siostrzeńca zaczęła sprzedawać pluszowe misie.

Pluszowy miś – na co zwrócić uwagę?

Wybranie pluszowego misia powinno być podyktowane jego przeznaczeniem. Jeśli zależeć nam będzie na maskotce przenośnej, którą dziecko zabierze ze sobą w podróż, najlepszym wyborem będzie mały, lekki miś. Dziecko może go bez przeszkód nieść w ręce albo spakować do plecaczka, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Inną propozycją są sporej wielkości misie, które swoimi rozmiarami przewyższają nawet dorosłych ludzi. Są odpowiednie do ustawienia w pokoju pociechy. Mogą usiąść wraz z maluszkiem na kanapie albo posłużyć w roli towarzysza podczas snu. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest mały albo średniej wielkości miś, który spodoba się na pewno każdemu dziecku.

Bezpieczny pluszowy miś

Bezpieczne zabawki, w tym pluszowe misie – https://szumisie.pl/mis-szumis/, spełniać muszą pewne normy zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów, jak również w dyrektywach UE. Zostały tam uwzględnione między innymi wskazania chemiczne, fizyczne i mechaniczne, którymi winny się kierować firmy produkujące zabawki.

Na pluszowym misiu musi się znaleźć:

  • informacja na temat wieku, dla jakiego został dostosowany dany miś,
  • adres oraz nazwa producenta albo importera zabawki,
  • oznaczenie CE – to obowiązkowe oznaczenie, które potwierdza spełnianie norm związanych z bezpieczeństwem.

Pluszowy miś, może mieć także instrukcję obsługi, jak i informację na temat sposobów konserwacji. Dużą zaletę tego typu zabawek, stanowi możliwość ich wyprania.

Jak wyczyścić pluszowego misia?

Żeby pluszowy miś posłużył dziecku dłuższy czas, a równocześnie był dla niego zupełnie bezpieczny, warto zadbać o jego czystość. Jak dokładnie to zrobić? Wbrew ogólnemu przekonaniu, nie jest to trudne zadanie. Najskuteczniejszym i też najłatwiejszym sposobem, będzie wypranie go w pralce z użyciem specjalnego proszku dla dzieci. Dzięki czemu pozostanie bezpieczny dla skóry dziecka. Warto uruchomić wówczas program prania delikatnego albo ręcznego – dzięki czemu pluszak nie zostanie zniszczony. Poza tym, raz na jakiś czas dobrze jest wywietrzyć pluszowego misia na zewnątrz.