Jak dobrać body niemowlęce?

Jak dobrać body niemowlęce?

Body – jedno z podstawowych ubranek w garderobie każdego noworodka, które stanowi połączenie koszulki i majteczek. Jednak by odpowiednio dobrać body dla dziecka, warto kierować się kilkoma najważniejszymi zasadami.

Tkanina i rozmiar body niemowlęcego

Jako że skóra noworodka jest bardzo delikatna i wrażliwa na podrażnienia, poszukując body warto skupić się na doborze odpowiedniego materiału. Tutaj zdecydowanie najlepszym wyborem będzie bawełna. Jeśli chodzi o rozmiar body wybór jest dość uniwersalny. Jeśli kupujemy je przed narodzinami dziecka, wówczas najlepszym zakupem będzie wybór rozmiarów 56 oraz 62. To standardowy zakup, który sprawdzi się nawet w sytuacji gdy niemowlę urodzi się nieco większe. 

Inne istotne aspekty

Body niemowlęce powinno spełniać dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze powinno odpowiednio przepuszczać powietrze, jednocześnie nie krępując ruchów dziecka. Po drugie body musi skutecznie podtrzymywać pieluszkę. Na https://www.pinokio.pl/wyprawka-body dostępnych jest wiele kombinacji, a wybór jest już tak naprawdę wyborem rodzica. Spotkamy zarówno modele z długimi, jak i krótkimi rękawami.

Wiele jest uzależnione również od pory roku, w której narodziło się dziecko. W porze letniej zdecydowanie lepiej sprawdzą się body niemowlęce z krótkim rękawem, zaś zimą modele z długimi rękawami. Jednakże warto być przyszykowanym na każdą okoliczność i mieć w zanadrzu oba modele. 

Podsumowanie

Reasumując, body niemowlęce to absolutnie podstawowe ubranko dla każdego dziecka, a odpowiedni dobór będzie ważny dla komfortu naszej pociechy. Dlatego też warto poświęcić nieco więcej uwagi podczas zakupu konkretnego produktu.