Wybór zabawki dla dziecka

Wybór zabawki dla dziecka

Dzieci szybko się nudzą. Bywa, że zabawka, którą otrzymały szybko ląduje w kącie i nigdy więcej nie powraca do kręgu zainteresowania. To często irytuje dorosłych, którzy zaczynają zastanawiać się na sensem kupowania kolejnych zabawek, a tymczasem dzieje się tak z kilku istotnych przyczyn. Po pierwsze dziecko dopiero uczy się koncentracji, po drugie zabawka może być niewłaściwie dobrana do wieku i zainteresowań małego człowieka, po trzecie może zabawek jest zbyt wiele i dziecko żadna nie potrafi cieszyć się dłużej, a po czwarte wreszcie walory zabawki mogą być wątpliwe.

Jakość, nie ilość

Asortyment w sklepach zabawkowych przyprawia o zawrót głowy. Można tu znaleźć dosłownie wszystko – klocki, lalki, samochody, gluty, puzzle, kredki, breloczki, piłki i wszystkie nowości z reklam. Część z nich, a można powiedzieć, że większość z nich, jest słabej jakości i są po prostu przedmiotami odlanymi z plastiku lub innego materiału, nie wnoszącymi nic do życia dziecka.

Kreatywne, interaktywne zabawki

Trudno się dziwić dorosłym, którzy mają problem z wyborem trafionej zabawki. Ci, którzy szukają porad w internecie, już wzbogacili swoją wiedzę, o fakt, że zabawka ma nie tylko bawić, ale i rozwijać. Że są zabawki, które potrafią przyciągnąć na dłużej uwagę dziecka i towarzyszyć mu nie tylko przez jeden etap w życiu. Tak działają np. mozaiki dla dzieci – https://www.zabawkiiszkola.pl/mozaiki-dla-dzieci

Mozaiki dla dzieci

Zasada działania jest stosunkowo prosta – do korkowych, magnetycznych lub perforowanych tabliczek przyczepia się kolorowe kołeczki, figury geometryczne lub inne elementy wg. książki z przykładami lub własnego pomysłu. Zabawka uczy koncentracji, precyzji, wyciszenia się, wyobraźni przestrzennej, ćwiczy sprawność manualną. Dzięki temu, że kompozycje można układać nieskończenie wiele razy, że można je komplikować, dziecko chętnie do niej wraca na różnych etapach swojego rozwoju.