Tradycyjne, czy rozwoje zabawki? Co wybrać dla swojej pociechy?

Tradycyjne, czy rozwoje zabawki? Co wybrać dla swojej pociechy?

Widząc przepełnione półki w sklepach z zabawkami, rodzice często mają ogromny dylemat co kupić swoim dzieciom. Wiele z nich kusi kolorami, dodatkowymi funkcjami, co powoduje, że rodzice wybierają to, co im się podoba, a niekoniecznie to, co będzie dobre dla ich dzieci. Na jakie zabawki warto więc zwracać uwagę? Co jest obecnie na topie?

Zabawki montessori – numer jeden wśród ekspertów

Zabawki montessori zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność. Coraz więcej producentów nawet postanowiło całkowicie zmienić swoją ofertę i skupić się na asortymencie, który ma prawidłowo rozwijać maluchy. Dlatego też, w większości sklepów internetowych z kreatywnymi zabawkami można znaleźć pomysłowy asortyment, który zaskoczy nie tylko maluchów, ale i przede wszystkim rodziców. Klocki sensoryczne drewniane, puzzle, tablice manipulacyjne, kolorowe tabliczki to tylko kilka przykładów na to, jak pozytywnie można dziecku umilić czas.

Ile kosztują takie zabawki? Co warto o nich wiedzieć?

Dobra wiadomość dla rodziców to taka, że zabawki montessori (https://zabawkiiszkola.pl/zabawki-montessori) wykonane są zazwyczaj z dość prostych, mocnych, sprawdzonych, ekologicznych materiałów (jak np.: z drewna), dzięki czemu ich koszt jest niezwykle przystępny. Zdecydowanie ceny tego typu asortymentu różnią się od drogich, reklamowanych w telewizji zabawek interaktywnych, które zawsze robią furorę jako prezenty na święta Bożego Narodzenia lub na Dzień Dziecka. Czy warto jednak zasypywać swoje pociechy tylko takimi rzeczami? Zdecydowanie warto je od czasu do czasu pobudzić i postawić na asortyment prosty, który spowoduje, że staną się one bardziej pomysłowe i kreatywne. Wszelkie klocki, układanki, gry oraz książeczki okażą się więc strzałem w dziesiątkę, gdyż zarówno chłopcy, jak i dziewczynki lubią poprzez zabawę uczyć się nowych rzeczy. Tym bardziej że tego typu rozwojowe zabawki mogą zaangażować również rodzeństwo, jak i samych rodziców. Dziecko w ten sposób uczy się dzielić, nawiązuje dobre kontakty z bliskimi. Warto więc to wszystko wziąć pod uwagę na zakupach.