Edukacyjne zabawki dla 6 latka

Edukacyjne zabawki dla 6 latka

Mówi się, że edukacja przez zabawę jest najlepszą formą zdobywania wiedzy i uczenia się świata. To prawda, którą potwierdzają coraz to nowsze badania nad rozwojem dzieci, dlatego właściwie dobrana zabawka, może wielce przysłużyć się do wspomagania procesu rozwoju.

Zdobywanie podstawowych umiejętności

Najmniejszym pociechom rynek zabawy oferuje całkiem spory asortyment przedmiotów, które poprzez dostarczanie rozrywki, jednocześnie przyczyniają się do poznawania przez malucha świata. Wszelkiego rodzaju klocki edukacyjne w różnych kolorach i kształtach, które pozwalają zapoznać się z podstawowymi zasadami fizyki cieszą się sporym zainteresowaniem. Inne zabawki to znów interaktywne misie lub pluszaki, które oswajają dzieciaka ze słowami, a wiele z nich posiada dodatkową opcję, dzięki której zadając pytania mogą skłaniać swego ucznia do powtarzania pojęć lub odpowiadania na zadawane pytania.

Zabawki dla każdego dziecka

Zabawki dla 6 latka zwykle są nieco bardziej zaawansowane niż te, które adresowane są do jeszcze młodszych czy o kilka lat starszych dzieci. W wieku 6 lat można zaobserwować większy skok i rozwój fizyczny oraz intelektualny małego człowieka. To moment, aby zaproponować mu bardziej wymagające wyzwanie, które pozwoli cieszyć się zajęciem, ale też przyczyni się do zdobycia nowej wiedzy oraz cennych umiejętności. Zestawy małego archeologa czy chemika, przystosowane tak, aby nie stwarzały zagrożenia połknięciem drobnego przedmiotu, bądź zatrucia się szkodliwą substancją, są odpowiednią formą zabawy na tym etapie.

Zaszczepić w dziecku pasje

Już w tych najmłodszych latach można zaszczepić w maluchu pasje, które być może zechce rozwijać w swym dorosłym życiu. Im więcej dziecku pokaże się, gdy jest jeszcze małe, tym bardziej zapunktować to może na jego przyszłych i dojrzałych wyborach. Proste liczydła, puzzle z pojęciami obcojęzycznymi, niewielki instrumenty muzyczne czy glina do wyrabiania miseczek i innych figurek – każda z tych form może przerodzić się w hobby, pielęgnowane do końca życia.