Czym się kierować wybierając produkty dla niemowląt?

Czym się kierować wybierając produkty dla niemowląt?

Kupując zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym przede wszystkim nie należy przesadzać z ilością zakupów. Znacznie ważniejsze jest skupienie się na takich produktach, które będą w stanie zapewnić określone korzyści. Do takich zabawek można zaliczyć te edukacyjne, które są w stanie przyśpieszyć koordynację ruchową, motorykę w zakresie manipulowania przedmiotami.
Zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym są przygotowywane w celu stymulowania zmysłów. Warto jest postawić na takie, które potrafią stymulować jeden zmył na raz. Maksymalnie pobudzane powinny być dwa zmyły. Jeśli postawi się na produkty wielokolorowe wówczas będą one pobudzały wszystkie zmysły jednocześnie, co może prowadzić do nadmiernego pobudzenia dziecka, ale w krótkim czasie.

Wybór ubranek


Podobnie jak w przypadku zabawek tak samo przy decydowaniu się na ubranka warto szukać takich, które są bezpieczne, komfortowe w użytkowaniu oraz utrzymane w odpowiedniej kolorystyce. Odpowiednio wykonane pajacyki dla niemowlaka mogą być podstawą wyprawki dla dziecka. Mogą one zapewnić:
– łatwość zakładania
– wygodę dla dziecka
– brak ściągania się, co chroni przed zimnem.

Jakie materiały wybierać?


Warto postawić na bawełniane pajace dla niemowląt (zobacz takie modele pajacy), które będzie można znacznie łatwiej prać. Takie produkty są w stanie oferować większą trwałość. Nie bez znaczenia jest również to, że naturalne materiały generalnie są znacznie bardziej korzystne w produktach dla dzieci.